برگزار شد: وبینار معرفی برنامه‌های چهارمین کنفرانس و نمایشگاه شهر هوشمند ایران به روسای پارک‌های علم و فناوری
16 خرداد 1402
برگزار شد: وبینار معرفی برنامه‌های چهارمین کنفرانس و نمایشگاه شهر هوشمند ایران به روسای پارک‌های علم و فناوری

در وبینار اختصاصی که با حضور  معاون محترم فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری، مسولان کمیته‌های علمی و اجرایی نمایشگاه و کنفرانس، و روسای پارک‌های علم و فناوری کشور برگزار شد، برنامه‌ها و اقدامات انجام شده از سوی مسولان برگزاری  چهارمین نمایشگاه و کنفرانس شهر هوشمند ایران معرفی شد. در این جلسه ابتدا دکتر محمد حسن‌زاده رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و دبیر علمی کنفرانس به معرفی برنامه‌ها و ضرورت حضور پارک‌های علم و فناوری پرداختند. دکتر حسن‌زاده حضور پارک‌ها را از منظر دستیابی به نیازمندی‌های شهر هوشمند، جلب سرمایه و تبدیل آنها به خدمت و محصول حائز اهمیت دانستند.

در ادامه، دکتر رضایی‌فر، معاون محترم فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری با اشاره به ضرورت مشارکت پارک‌های علم و فناوری و اهمیت این رخداد علمی و اجرایی، زمینه‌های شرکت اثربخش پارک‌ها، واحدهای فناور، و مجموعه‌های دانش‌بنیان را مورد تاکید قرار دادند و ایجاد یک مجموعه پایلوت از شهر هوشمند را بسیار مفید دانستند. توجه به برنامه‌های کلان فناوری و نوآوری کشور، چشم‌انداز توسعه اقتصاد دیجیتال و نظایر آن از جمله نکاتی بود که دکتر رضایی‌فر بر آنها تاکید کردند.

دکتر رضائیان، دبیر اجرایی چهارمین نمایشگاه و کنفرانس شهر هوشمند ایران ضمن تشکر از شرکت‌کنندگان و مجموعه ایرانداک، تسهیلات و پشتیبانی‌های در حال انجام و برنامه‌ریزی شده برای مشارکت پارک‌های علم و فناوری را تشریح کردند. در خصوص تسهیلات ایجاد شده برای حضور مناسب پارک‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور ایشان به موارد ذیل اشاره کردند:

» تسهیلات حضور در نمایشگاه برای شرکت‌های دانش‌بنیان به میزان 70درصد هزینه‌ها تا سقف 30 میلیون تومان
» تسهیلات پاویون اختصاصی به پارک‌های علم و فناوری و مجموعه‌های فناوری و نوآوری
» تسهیلات به شرکت‌ها برای حضور در نمایشگاه تا سقف 600 میلیون تومان با تنفس چهار ماهه
» ایجاد پاویون اختصاصی استارت‌آپ‌ها و ایجاد زمینه برای شرکت رایگان استارت‌آپ‌های معرفی شده از سوی پارک‌های علم و فناوری

در پایان، حاضرین در جلسه به ارائه دیدگاه‌ها و طرح پرسش‌های خود پرداختند. این جلسه با هماهنگی کمیته‌های علمی و اجرایی و به میزبانی سامانه کنفرانس‌های آنلاین پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران به صورت مجازی از ساعت 10 تا 12 روز سه شنبه 16 خرداد 1402 برگزار شد.