همه علاقه‌مندان می‌توانند در روزهای کنفرانس در کنفرانس شرکت کنند. اما، دریافت گواهی و یا ارسال مقاله نیازمند ثبت‌نام در وب‌سایت کنفرانس است. 

بله همه کسانی که دارای ایده، برنامه، و یا مقاله هستند می‌توانند ارائه کنند. اما انتخاب ارائه‌دهنده‌ها بر اساس معیارهای مشخص توسط کمیته علمی انجام می‌شود. 

کنفرانس به مدت سه روز از 11 تا 13 تیرماه برگزار می‌شود. 

کنفرانس به عنوان بخشی از چهارمین نمایشگاه و کنفرانس شهر هوشمند ایران برگزار می‌شود. برگزار کننده اصلی این رخداد، سازمان توسعه تجارت است. پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) به عنوان کمیته دائمی کنفرانس انتخاب شده است. 

بله. کنفرانس در ایرانداک نمایه می‌شود. برای نمایه‌سازی در ISC نیز اقدام شده است. 

طبق آنچه در تاریخ‌های مهم اعلام شده است، کوتاه‌ترین زمان برای تصمیم‌گیری در نظر گرفته شده است. 

هزینه سخنرانان مدعو داخلی و خارجی از سوی کنفرانس تامین خواهد شد. اما سخنرانانی که در فرایند ارسال و داوری مقالات پذیرفته می‌شوند لازم است که خودشان در زمینه تهیه بلیط و اسکان اقدام کنند. هرچند از طرف کنفرانس در حد مقدورات برای هماهنگی‌های لازم اقدام خواهد شد. 

بله. همه مقالات و سخنرانی‌ها در مجموعه مقالات منتشر می‌شود. مقالات منتخب در مجلات طرف تفاهم کنفرانس نیز داوری خواهند شد که عبارتند از:

-  jipm.irandoc.ac.ir

-  dcm.atu.ac.ir

-  kps.artahub.ir

- stim.qom.ac.ir

بله. برای کسانی که از خارج از کشور برای سخنرانی دعوت می‌شوند و امکان حضور در کنفرانس را ندارند امکان سخنرانی آنلاین فراهم خواهد شد. اما ترجیح این است که بقیه سخنرانان و مدرسان کارگاه‌ها به صورت حضوری به ارائه مطالب خود بپردازند. 

بله. برای کسانی که از طریق وب‌سایت ثبت‌نام کرده باشند امکان ارائه گواهی وجود دارد. برای کسانی که به صورت آزاد و بدون ثبت‌نام شرکت می‌کنند، گواهی داده نمی‌شود. 

برای سخنرانی‌ها و کارگاه‌های آموزشی یک سالن اصلی و اتاق جلسات اختصاصی در نظر گرفته شده است. سخنرانی‌های عمومی در سالن اصلی و کارگاه‌های آموزشی تخصصی در سالن‌های فرعی برگزار می‌شود. 

تاریخ‌های مهم عبارتند از:

1402-02-01

1402-03-20

1402-03-25

1402-04-11

1402-04-13